Про мене

Моє фото
с.Любарці, Київська область, Ukraine

А чи знаєте ви?

       Це цікаво
1. У Давній Русі книги складались у коробки. Так вони краще зберігались.
2. У далекому минулому книги зберігалися під монастирськими склепіннями, прикуті ланцюгами.
3. Забудькуваті читачі були в усі часи. Так, у 1975 році в одну з англійських бібліотек була повернута книжка «Вчись в’язати та вишивати». Читачка так захопилась нею, що протримала у себе 30 років.
4. Рекорд неуважності був зафіксований у бібліотеці Кембріджського університету, куди книга була повернута через 300 років.
5. Найтовстіша у світі книга англійський словник, що має 8600 сторінок.
6. Китайський енциклопедичний словник нараховує 5113 томів.
7. Одна з найменших книг у світі – «Байки» І. Крилова, видана у Санкт-Петербурзі у 1856 р.
8. На звичайній сірниковій коробці можна помістити три таких книжки. Книга менша за почтову марку. Прочитати байки можна тільки за допомогою лупи.
9. Найбільша у світі книга побачила світ у 1832 році у Лондоні. Вона називається «Пантеон англійських героїв», її довжина – 5,7 метрів. Розмір літер цієї книжки становить 15 см.
10. Найменша книга – «Мурашки» була надрукована у 1980 році в Японії, її розміри – 1,4 на 1,4 см.
11. Найменша книга в світі є «Кобзар», створена вона українським майстром М. Сядристим. У книжці 12 сторінок і на кожній по 8 віршованих рядків. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреної волосини. Зшита книжка павутиною, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника. Через мікроскоп можна прочитати його поезії.
12. В Україні діє понад 60500 різних бібліотек. Найбільші з них: Державна історична бібліотека України Міністерства культури, Львівська наукова бібліотека академії наук України імені Стефаника, Одеська державна наукова бібліотека імені Горького, Харківська державна наукова бібліотека імені Короленка Міністерства культури України.
13. Бібліотека у стародавньому світі називалась красиво – «Аптека душі», або «Притулок мудрості».
14. Не звичайну Біблію можуть побачити відвідувачі Державного музею мистецтв у Грузії. На важких кам’яних плитах рукою стародавнього майстра висічено 20 сюжетів на теми Старого й Нового завітів. Така Біблія існує в одному примірнику, її кам’яні сторінки знайдено у високогірному селі Цебельда.
15. Найменша бібліотека у світі знаходиться у індійському місті Амрістарі, у ній зберігається … одна книга.
16. Перший на Русі буквар складено Василем Бурцевим і видано в 1634 році. На титульній сторінці букваря зображено вчителя, який б’є різкою учня.
17. На стінах храму у Фівах викарбуваний стародавній літопис. Стіни храму є своєрідною книгою, найбільшою у світі за своїми розмірами, оскільки сторінки її досягають 40 метрів у ширину.
                  
               
      А чи знаєте Ви, що:
1. Під час читання очі дивляться в різні боки.
2. При читанні майже 50% часу очі людини дивляться на різні літери. При цьому лінії погляду можуть як розходитися в різні боки, так і перехрещуватися.
3. 95% людей читають дуже повільно – 180-220 слів у хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини).
4. При швидкому читанні стомлюваність очей менша, ніж при повільному.
5. Рівень розуміння при традиційному читанні становить 60%, при швидкому – 80%.
6. Протягом години очі  57 хвилин зафіксовані на тексті, тобто перебувають у відносному спокої.
7. При читанні очі, дивлячись на різні літери, передають різне зображення, а мозок все одно об’єднує їх в одну картинку.
8. Очі людини з середніми навичками читання роблять на одному книжковому рядку 12-16 зупинок, а читаючого швидко – 4-2 зупинки.
9. Традиційно у людини обсяг одномоментної фіксації становить 10 друкованих знаків (тобто 1,5-2 слова одного рядка). У того, що читає швидко – 200-500 знаків (це 33-83 слова кількох рядків).
10. При повільному читанні відбувається 0,5-0,7 невиправданих повернень до прочитаного на один рядок.
11. У школярів відбувається 20 регресивних рухів на один рядок, у студентів – 15.
12. Наполеон читав зі швидкістю дві тисячі слів за хвилину.
13. Бальзак прочитував роман у двісті сторінок за півгодини.15. М. Горький читав зі швидкістю чотири тисячі слів за хвилину.
14. Н. А. Рубакін прочитав 250 000 книг.
15. Хтось Е. Гаон дослівно пам’ятав 2500 прочитаних ним книг.

16. Т. Едісон читав відразу 2-3 рядки, запам’ятовуючи текст мало не сторінками завдяки максимальному зосередженню.

Немає коментарів:

Дописати коментар